Canis Prosper s.r.o. (https://www.canis-prosper.cz/)

Tropical TERRAClay Brown 5kg

Zpět
Tropical TERRAClay Brown 5kg
NOVINKA

Terarijní substrát na bázi písku a jílu, barva hnědá.

kód zboží: 411592
EAN: 5900469820254
s DPH: 234,36
bez DPH: 193,69
DPH: 21%
dostupnost: skladem 4 ks
v balení: 1 ks
DOTAZ KE ZBOŽÍ
+ ks
-

Substrát na bázi písku a jílu s přídavkem uhličitanu vápenatého. Určen pro obnovení přirozeného prostředí pro pouštní a stepní zvířata. Umožňuje obnovu jejich přirozeného prostředí, udržuje mikroklima podzemních nor. Minimalizuje negativní účinky požírání substrátu živočichy. Usnadňuje udržování čistoty terária. Dokonale absorbuje vodu a zadržuje ji v hlubších vrstvách. Směs písku a jílu (2:1) s přídavkem uhličitanu vápenatého. Lze používat za sucha i za mokra. Umožňuje tvarovat a kombinovat prvky terarijní výzdoby, připravovat strukturální pozadí a podzemní nory. Suchý substrát vytváří pevnou a kompaktní strukturu, ve které mohou zvířata stále hrabat. Podporuje tak přirozené návyky zvířat. Po navlhčení se stává plastickým a lze jej opět přetvářet. Křemenný písek a hlína 100% přírodní. Substrát vyvinutý podle nejvyšších standardů kvality. Ideální pro pouštní a stepní zvířata. 

Zvířata žijící v pouštních, polopouštních a stepních oblastech si vyvinula řadu vlastností, které jim umožňují přizpůsobit se horkému prostředí s nedostatkem vody. Příkladem takové adaptace je vyhrabávání nor v zemi. V norách je nižší teplota a udržuje se v nich poměrně vysoká vlhkost, což tato zvířata chrání před přehřátím a dehydratací, zejména v nejteplejší části dne. Půda v těchto oblastech se obvykle skládá převážně z písku a jílovitých materiálů. Díky obsahu jílu se voda z řídkých srážek déle zadržuje v hlubších vrstvách půdy. Díky jílu se voda odpařuje pomaleji než z typicky písčitých půd. Z těchto a dalších důvodů fungují substráty obsahující správné množství jílu v teráriích mnohem lépe než samotný písek a umožňují obnovit přirozené mikroklima podzemních nor. To je důležité zejména pro správný průběh línání a také pro zdraví a pohodu zvířat. Pro znovuvytvoření přirozeného mikroklimatu v teráriu se vyplatí sáhnout po vhodném substrátu. 

Určeno pro: Gekon leopardí (Eublepharis macularius), drak středobradý (Pogona vitticeps), gekon tlustozobý (Hemitheconyx caudicinctus), drak Rankinův (Pogona henrylawsoni), ještěrka obojková (Crotaphytus collaris), uromastici (Uromastyx), scinkové (Scincidae), ještěrky monitorovité (Varanidae), štíři (Scorpiones), pavouci (Araneae), kudlanky (Mantodea), brouci (Coleoptera)

 

Výhody pro vaše zvířata:

 umožňuje rozmnožování v jejich přirozeném prostředí

umožňuje zachovat mikroklima v podzemních norách    

minimalizuje také negativní účinky živočichů, kteří se živí substrátem.

usnadňuje udržování čistoty terária     

dokonale absorbuje vodu a udržuje ji v hlubších vrstvách